Detoxikace organismu – střevní sprcha

Pročistěte své tělo a začněte od základu. Tlusté střevo je usazené od všech prohřešků a špatného životního stylu. Očistěte ho bezbolestně pod dohledem lékaře. Nastartuje své trávení a začnou se dít úžasné změny.

Důležité
– Bezpečná, bezbolestná metoda na vyčištění tlustého střeva.
– Prováděna zdravotními sestrami pod dozorem lékaře.
– Během první procedury odejdou z těla asi dva kilogramy usazené střevní hmoty.

Pokud si odmyslíme všechny ty zděšení-překvapením-šokované výrazy v tvářích mých kolegů a blízkých, když jsem vyslovila větu „Zkusím střevní sprchu“, tak bych se na tuto proceduru i těšila. Po jejich různorodých reakcích a hodnoceních jsem na chvíli své rozhodnutí litovala, avšak nakonec jsem šla. Vždyť co se mi mohlo nejhoršího stát? Jedině, že bych se z toho po … A to je vlastně podstata střevní sprchy.

Nenechala jsem nic náhodě a o střevní sprše jsem si toho dost nastudovala. Nedívala jsem se však na žádné videa, stačilo mi, když mi o nich barvitě mluvila kolegyně (a pak, aby se člověk nebál). Navíc jsem si vyžádala dodatečné informace od lékařky, odpovědné za tuto delikátní proceduru ve zdravotnickém zařízení. Nyní jen podstatná informace. Tedy podstatná pro mě:

„Střevní sprchu jsem absolvovala poprvé v roce 2000 před tím, než jsme ji koupili do našeho centra. Neuměla jsem si totiž představit, že ji budu doporučovat a sama ji nevyzkouším. V té době jsem se na základě svých lékařských zkušeností začala zajímat o tzv. alternativní léčebné techniky,“ odpověděla paní doktorka a mně víc nezajímalo.

Rozkaz zněl jasně:
Den předem nejíst nic mastné, nic sladké, žádnou syrovou zeleninu ani ovoce a pít hodně čisté vody. Nic jiného před absolvováním střevní sprchy dělat nemusíte. Vlastně ano, musíte zapomenout na předsudky a strach z bolesti, nežádoucích účinků, ztráty důstojnosti. Můžete mi věřit, existují mnohem, mnohem nepříjemnější (a běžné) vyšetření (hlavně pro ženy).

colon-health-review

A jak celá procedura probíhá?
„Psychicky se musíte připravit na to, že vám vyškolená a zkušená zdravotní sestra během malé chvíle aplikuje do těla vazelínou natřený konec sterilní soupravy na střevní sprchu. Jde to rychle, hladce a bezbolestně. Asi po půl hodině konec soupravy z těla vytáhne.

Během celé procedury vám asi 2-krát zkušeně promasíruje břicho. Voda o teplotě lidského těla se během zákroku do střeva vpouští – to nebolí – a volně z něj odchází. Po skončení procedury vás sestřička nechá zakrytou plachtou o samotě. Odejdete na toaletu, aby z vás odešla zbylá voda.

Z místnosti vyjdete, jak jste přišli – jako dáma. Ani kousek vaší důstojnosti neutrpí, naopak, budete mít dobrý pocit, že jste pro sebe něco udělali, “ vysvětlila mi paní doktorka.

A jak to opravdu bylo?
Už jsem zmiňovala, že jsem zažila mnohem, mnohem nepříjemnější vyšetření? Upřímně, zavádění sterilní soupravy do zadnice bylo zvláštní, divné, ošemetné, ale stačilo se uvolnit a dýchat zhluboka. Neboť, čím více se stresujete, krčíte a napínáte, tím to bude horší. A co bylo dál, to vám povím hned.

Milá a příjemná sestřička, ochotná mluvit a vysvětlovat, relaxační hudba a žádné nežádoucí pachy, zvuky, obrazy. Takto bych ve zkratce shrnula 30 minut, během kterých mi voda čistila střeva. Ano, cítila jsem, že asi mám něco v zadku. Cítila jsem příjemné teplo z vody (když se trochu zvýšila její teplota).

A cítila jsem mírný tlak (voda se musí do těla dostávat pod tlakem a jeho zvyšováním se nečistoty ze střev lépe dostávají). A to bylo všechno. Nic víc, nic méně, jen zajímavý lehký pocit po absolvování celé procedury. Jakoby ze mě opadly nejen nečistoty, ale i něco navíc (starosti, stres, …). Můžete mi věřit, střevní sprcha je bezbolestná procedura bez následků na těle i na duši.

A protože moje střeva nefungují úplně stoprocentně, absolvuji ji určitě ještě jednou. Já ji doporučuji 🙂

Vyjádření lékaře:
Střevní sprchu může absolvovat každý zdravý člověk jako součást pravidelné detoxikace jednou až dvakrát ročně, nemocní pacienti by si měli před jejím využitím vždy vyžádat konzultaci s lékařem. Lze ji zařadit do svého celoročního rituálu udržování zdraví a kvality imunitního systému.

Preventivně se ji nedoporučuje dělat více než dvakrát ročně (samozřejmě, mohou být výjimky, které ale vyžadují spolupráci lékaře). Po mé zkušenosti jsem střevní sprchu začala s dobrým svědomím doporučovat svým pacientům jako součást léčby. Střevní sprcha se nám velmi osvědčila například při léčbě chronických bolestí hlavy, těžkých migrén a bolestí pohybového aparátu.

Stávalo se, že léky pacientovi nezabíraly, ale po střevní sprše začali působit. Nežádoucí účinky nenastanou, pokud se dodrží kontraindikace střevní sprchy, to znamená, že daný člověk mohl střevní sprchu absolvovat. Po střevní sprše doporučujeme vhodná probiotika.

Máme však takové zkušenosti, že i pokud se probiotika nepodají, žádné trávicí problémy se neobjeví. Po střevní sprše nemusíte, ale můžete cítit změnu k lepšímu. Vše závisí od vašeho postoje, životosprávy a aktuálního zdravotního stavu.