Infrasauna

6-Panorama-4

Co je infrasauna?
Saunování je osvědčená metoda, která pomáhá utužovat zdraví, zlepšovat fyzickou kondici a posilovat obranyschopnost organismu, zejména v přechodných ročních obdobích, kdy hrozí zvýšené riziko nakažení chřipkou či nachlazením.

Očistná kúra, kterou tělo v sauně prochází, je také cestou ke zvýšení odolnosti vůči civilizačním chorobám a problémům, který přináší současný životní styl. Jako při všem, co prospívá našemu zdraví, i při saunování je důležitá pravidelnost a vytrvalost, trvalejší výsledky se dostaví po několika opakováních.

Abychom takové předsevzetí mohli reálné splnit, můžeme si pořídit modernější alternativu tohoto způsobu relaxace s výraznějšími léčebnými účinky – infrasaunu.

Od léčby k relaxaci
Tato metoda se zrodila v Japonsku a původně se využívala v medicínské praxi. Postupně si našla cestu i do našich domácností. Infrasauny jsou již běžně dostupné i na našem trhu. Infrakabiny se vyrábějí v několika variantách, většinou z přírodního dřeva, které se díky zvýšené teplotě příjemně rozvoní.

Luxusnější modely mají kabiny vybaveny zabudovanými reproduktory a jsou doplněny i chromatoterapií, které pobyt v sauně ještě zpříjemní a prohloubí její účinky.

Očista organismu
Infrasauna je založena na principu prohřívání těla pomocí přenosu tepla infrazářením, které sice nevidíme, ale pociťujeme ho jako intenzivní teplo. Tato forma energie prochází přímo objekty bez toho, aby se měnila teplota okolního vzduchu. Do sauny tedy můžeme vstupovat i oblečení, aniž by se snížily účinky infrazáření.

Teplo přechází do tkání přibližně do třícentimetrové hloubky, některá místa tedy prohřívá mnohem účinněji než klasická sauna a také se mnohem intenzivněji potíme. Díky tomu se vylučuje vyšší procento škodlivin z těla (tukové buňky a cholesterol, v tucích rozpustné jedy, kyseliny, těžké kovy, sodík a čpavek). Zatímco v klasické sauně se při pocení zbavíme asi pěti procent škodlivých látek, v infrasauně je to o deset procent více.

_vyr_102BS9252

Zdravotní účinky
A jaké konkrétní „následky“ má infrasauna na naše zdraví? Pro ženy je příjemným efektem zhubnutí a ústup celulitidy, pro všechny zase mobilizace obranného systému těla, eliminace škodlivých látek v těle, celkové zlepšení stavu pokožky a samozřejmě sauna pozitivně působí i na psychiku – zmírňuje účinky stresu a únavy.

Díky nižší okolní teplotě vzduchu v infrasauně asi 55 ° C mohou tuto formu terapie absolvovat i lidé, kteří se nemohou oddávat účinkům sauny ze zdravotních důvodů, i ti, kteří nesnášejí vysoké teploty. Navíc, nižší teplota přináší i významnou úsporu elektrické energie.

Podívejte se i na jiné typy: http://www.nasenavody.cz/