SCANNER HLADINY ANTIOXIDANTŮ

Co je to skener ?

Je to revoluční nástroj který slouží k měření hladiny karotenoidních antioxidantů ve vašem těle a k ověření důkazu účinnosti doplňků stravy při zlepšování vašeho celkového antioxidantního zdraví.

Co přesně skener dělá?

Umístěte dlaň své ruky před bezpečný nízkoenergetický laserový paprsek skeneru a ihned obdržíte výsledek hladiny karotenoidních antioxidantů ve vaší pokožce – svou hodnotu karotenoidů v kůži.

 

Proč bych měl/a být skenován/a?

Díky měření stabilní hladiny karotenoidních antioxidantů v kůži a díky generování hodnoty karotenoidů v kůži poskytuje
skener přesnější a spolehlivější bioukazatel stavu vašeho celkového antioxidantního zdraví, než kterákoliv jiná metoda
měření antioxidantů. Zjištění hodnoty karotenoidů v kůži vám pomůže uvědomit si hladinu antioxidantů ve vašem těle a poskytne vám motivaci, kterou potřebujete ke zlepšení vašeho celkového antioxidantního zdraví.

Volné radikály a Antioxidanty?

Volné radikály jsou sloučeniny kyslíku vznikající jako vedlejší produkty buněčného metabolismu. Pokud nejsou dostatečně inaktivovány poškozují buněčný aparát. Může dojít k poškození genetické informace buněk a k náhodnému dělení vedoucímu ke vzniku zhoubných novotvarů. Volné radikály se také podílejí na rozvoji arteriosklerózy (poškození buněčné stěny ukládáním tuků) a tím zvyšují riziko tvorby krevních sraženin, urychlují proces stárnutí tělních tkání. Pravděpodobně mají vztah í ke vzniku kornatění cév, cukrovky, revmatické artritidy, ale i Alzheimerovy a Parkinsonovy nemoci (Alzheimerova nemoc = předčasná degenerace mozkové kůry; Parkinsonova nemoc = klidový třes a porucha svalového napětí v důsledku poškozeni mozkových center). Látky neutralizující účinek volných radikálů se nazývají antioxidanty, svou činností přispívají k ochraně imunitního systému. Jednotlivé složky antioxidační skupiny se vzájemně podporují při potírání volných radikálů. Do této skupiny látek patří vitaminy A, B6, C, E, zinek, selen. V ekologicky silně znečištěných oblastech nestačí pouze pestrá strava, bohatá na zeleninu a ovoce. Je vhodné přidávat tyto látky v koncentrované, biologické formě ve formě potravinových doplňků. Vitamínové doplňky by však vždy měly být vyrobeny z přírodních zdrojů. Vstřebatelnost syntetických vitamínů je sporná.