Střevní sprcha a detoxikace

Detoxikace

Někteří experti radí na hubnutí využívat i střevní sprchu. Jasně, že ji radí. Buď mají sami koupeno zařízení, nebo dostávají provizi za každého dohozením klienta.

Chcete se detoxikovat?
Přestaňte jíst a pít toxické látky, jezte zdravěji, nepijte alkohol a přestaňte kouřit. Cvičte. Tělo se samo postará o zbytek. Říkáte, že nejíte jedy? Fajn. Pak se nemusíte detoxikovat – detoxikace v překladu znamená odstranění toxických (jedovatých) látek. (Znám ženu, která kouří a přitom se zajímá o detoxikaci střevní sprchou.)

juice

Kromě toho na „detoxikaci“ střeva jsou dávno známé způsoby: jíst hodně vlákniny, střídmě, minimum živočišných tuků, hodně zeleniny, ovoce, celozrnné potraviny, probiotika, nekouřit, nepít alkohol, pravidelně sportovat … Všechno to dodržujete? Pak nepotřebujete sprchovat střeva. Dlouhodobě páchané chyby v životosprávě nevyřeší jakýkoliv jeden úkon.

Organismus nefunguje tak, jak to zvyknou popisovat zastánci alternativních výživových směrů. Nebojte se toho, že potraviny budou v střevě „hnít“, „otravovat“ organismus „jedy“. Takto formulovaná představa vyvolává obavy. Expresivní slova jako jed, hniloba vzbuzují strach. Je to srozumitelné. Ale je to nesmysl. Tělo nefunguje jako igelitový sáček, do kterého když hodíte kus masa, začne někde hnít.